Október elején megrendezésre került a közösség klubvezetőinek találkozója, ahol lehetőség volt a közös gondolkodásra, vezetés és közösség alakítással kapcsolatos új ismeretek begyűjtésére.

Fogadjátok a BogárMédia csapatának beszámolóját

Október 13-án, vasárnap Klubvezető-találkozót tartott a Szentjánosbogár Közösség a Párbeszéd Házában. A program egy, a klubéletet összefoglaló Kahoot! teszttel indult. Majd Huszár Domi prezentációja nyitotta meg az eseményt. Röviden ismertette a programot, illetve a program céljait. Gondolatébresztőként egy tanulmányt mutatott be, mely azt vizsgálja, hogy milyen hatással vannak az emberek életére a személyes kapcsolatok. A tanulmány fő tanulsága, hogy az emberi kapcsolatok fizikai és mentális szempontból is egészségesebbé tesznek minket! A Bogárklubok és -táborok célja ezen szoros emberi kapcsolatok kialakítása.

Ezután Nagy Bálint SJ atya beszélt röviden arról, hogy nyitott az ötletelésre, együttműködésre abban, hogy a Bogár és a Krisztus Király plébánia kapcsolatát tovább mélyítsük, kölcsönösen támogatva egymást.

Ezt követően egy kerekasztal-beszélgetés következett, két Bogár- (Csernyus Áron, Latinovics Zoltán), egy regnumi (Andrejszki Toma) és egy cserkészvezető (Arany János) részvételével. A beszélgetés által megismerhettük a szervezetek működését, különbségeit, és hogy milyen felelősségekkel jár vezetőnek lenni a különböző közösségekben. A beszélgetés megmutatta, hogy milyen sokat tanulhatunk egymástól, és hogy a továbbiakban is szükség van arra, hogy összekapcsoljuk ezeket a közösségeket különböző programok keretében.

A beszélgetés után Tereza Worowska mesélt a Bogár születéséről, a klubok és táborok létrejöttéről.

Majd a program utolsó része következett, ahol négy csoportban beszélgetett a társaság, különböző témákról.

A négy téma:

  • Új tagok bevétele, idősebb kluboknál csatlakozhatnak-e a párok? Mi borítja meg a közösséget? Van mélység új tagokkal?

A klubtagok élete állandó változásban van, ezért természetes folyamat a kohézió és akár a csoport átalakulása. Milyen keretekre van szükség ahhoz, hogy a klubélmény, a mélység megmaradjon? Ezen klubalakulásokról beszélgethettek a résztvevők.

  • Klubok struktúrája és normái

Van-e szükség szabályokra, keretekre? Ha igen, mik azok a keretek, amikor a klubélményt ezek építik? Vezetőként mire kell figyelnünk? Ezen kérdésekhez osztották meg a résztvevők a gondolataikat.

  • „A gyerek lábbal szavaz” – hogyan lehet megfogni a tagokat? Mitől lesz jó élmény egy klub?

Ez a csoport összegyűjtötte, hogy mi az a sok-sok tényező, amelyek megalapozzák a jó klubélmény érzését.

  • Mitől lesz jó egy induló klub? Mit adjon a Bogár egy induló klubnak? Mitől lennének többen, akik klubot indítanak?

Ebben a körben a csoportdinamikáról, a klubok szervezettségéről osztottak meg gondolatokat a résztvevők.

A napot végül közös énekléssel és gyertyagyújtással zártuk.

A programról összességében elmondható, hogy egy jól szervezett, komplex esemény volt, így a résztvevők nagyon sokat tanulhattak belőle. Ez a találkozó a táborelőkészítő nap mintájára hivatott megnyitni az éves klubozást, így a cél az, hogy fennmaradjon, hogy folytatni tudjuk a közös ötletelést, segítsük, tanítsuk egymást, és kialakítsuk a klubozás közös kereteit.

 

A cikket írta: Józsa Gellért
Szöveget lektorálta: Gyombolai Bálint
Fényképeket készítette: Bechtold Anna